De inschrijving bij een ziekenfonds is dus onontbeerlijk voor : kinderen ouder dan 25 jaar, behalve als zij geen inkomsten hebben en bij slechts één ouder wonen kinderen jonger dan 25 jaar en de echtgeno(o)t(e), die beschikken over eigen inkomsten van meer dan 2024,93€ per kwartaal kinderen jonger dan 25 jaar, die hun ouders verlaten en beschikken over eigen inkomsten de echtgeno(o)t(e) als hij/zij beschikt over eigen inkomsten van meer dan 2024,93 per trimester de uit de echt gescheiden, en dus apart wonende echtgeno(o)t(e). Indien hij/zij alleen feitelijk gescheiden is, blijft hij/ zij ten lasteMen kan een willekeurig ziekenfonds kiezen. Men kan eveneens probleemloos overstappen van het ene naar het andere ziekenfonds.Er zijn vijf bonden van ziekenfondsen, met talloze bijkantoren binnen het Belgische territorium: nationale bond van christelijke ziekenfondsen landsbond van liberale mutualiteiten landsbond van onafhankelijke ziekenfondsen landsbond van neutrale ziekenfondsen nationaal erbond van socialistische mutualiteiten
Deze verzekeringsinstellingen ontvangen de bijdragen van hun leden en betalen de prestaties van de verplichte verzekering geneeskundige verzorging en uitkeringen. Zij worden gecontroleerd door het RIZIV.
Als u in orde bent met de bijdragen, zal uw ziekenfonds u een ‘SIS-kaart‘ (‘sociaal identificatiesysteem’) bezorgen.
Beheer cookie toestemming
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Bekijk voorkeuren
Le stockage ou l’accès technique est nécessaire dans la finalité d’intérêt légitime de stocker des préférences qui ne sont pas demandées par l’abonné ou la personne utilisant le service.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt.Le stockage ou l’accès technique qui est utilisé exclusivement dans des finalités statistiques anonymes. En l’absence d’une assignation à comparaître, d’une conformité volontaire de la part de votre fournisseur d’accès à internet ou d’enregistrements supplémentaires provenant d’une tierce partie, les informations stockées ou extraites à cette seule fin ne peuvent généralement pas être utilisées pour vous identifier.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een website of over verschillende websites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.